خطر کرونا برای جوان‌ترها چقدر است؟

تا به حال بیشتر توصیه‌ها درباره کرونا این بوده که هرچه سنتان بیشتر باشد، ممکن است ابتلا برایتان خطرناک‌تر باشد ولی سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که این ویروس می‌تواند برای جوانان هم خطرناک باشد.

دکتر روزانا الین خان که پزشک اورژانس و نماینده حزب کارگر در پارلمان بریتانیا است گفته:” این بیماری فقط مختص افراد مسن یا مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای نیست.”

یک روز بعد از این اظهار نظر، یک فرد ۱۸ ساله با بیماری زمینه‌ای در اثر کرونا در انگلستان جان خود را از دست داد. گفته می‌شود او جوان‌ترین قربانی کرونا در بریتانیاست.

سن و خطر کرونا

می‌گویند این بیماری برای افراد مسن بیشتر خطر دارد. محققان دانشگاه امپریال لندن رابطه مشخصی بین سن و احتمال بستری در بیمارستان به علت کرونا می‌بینند. احتمال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم در سالمندان بیشتر است.

در انگلستان، کمتر از پنج درصد افراد زیر ۵۰ سال به دلیل این بیماری در بیمارستان بستری شده‌اند اما در افراد ۷۰ تا ۷۹ سال این رقم به ۲۴ درصد می‌رسد. پنج درصد از افراد زیر ۴۰ سال به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند، در مقایسه با ۲۷ درصد افراد ۶۰ تا ۶۹ سال و ۴۳ درصد افراد ۷۰ تا ۷۹ سال.

اما در دو کشور چین و ایتالیا، این میزان در افراد بالای ۸۰ سال به ۷۱ درصد می‌رسد.

بر اساس بررسی یک موسسه تحقیقاتی خیریه، در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی، میانگین سن افرادی که به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل می‌شوند، ۶۳ سال بوده است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا می‌گوید آمار اولیه نشان می‌دهد ۵۳ درصد افرادی که بستری شدند بالای ۵۵ سال بودند که یعنی نزدیک به نیمی جوان‌تر بوده‌اند. با این حال، بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و مرگ بیشتر در سنین بالا بوده، حدود ۸۰ مرگ در افراد بالای ۶۵ سال بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =